10 zasad sukcesu według Roberta Kiyosaki

#1. Doświadczenie czyni cię mądrzejszym

Działanie w temacie, w którym chcesz działać sprawia, że popełniasz błędy ale dzięki temu też zdobywasz doświadczenie, które pozwala Ci unikać tych samych błędów w przyszłości.

To, że dzisiaj popełniłeś błąd lub zrobiłeś coś nie najlepiej, nie określa tego kim jesteś. Jeśli bowiem wyciągniesz właściwe wnioski, nie popełnisz tego samego błędu i przy kolejnej okazji podejdziesz do sprawy o wiele lepiej.

#2. Im więcej dajesz, tym więcej dostajesz

Wiąże się to z zasadą, że jeśli chcesz coś „wyciągnąć”, najpierw musisz coś „włożyć”.

Ma to takie samo zastosowanie w świecie inwestycji jak i biznesu. Czasami nie mamy wolnych środków żeby je zainwestować ale możemy te środki zdobyć, dając coś od siebie czyli np. wykorzystać swoje doświadczenie aby pomóc komuś rozwiązać problem (przy okazji, pomaganie w rozwiązywaniu problemów to jedna z rzeczy jakimi zajmują się przedsiębiorcy).

#3. Zmień sposób w jaki myślisz

Wszystko zaczyna się w Twoich myślach i to na ich podstawie kreowany jest Twój świat. Wszyscy mamy wybór w tej materii. Możemy sprawić aby nasze myśli były jak aktywa, które nas wzbogacają lub pasywa, które nas zubożają.

Odpowiednie myśli kreują odpowiednie nawyki a odpowiednie nawyki kreują odpowiednie rezultaty. W świecie pieniędzy ma to zastosowanie przede wszystkim do zarządzania nimi, o czym pisałem np. tutaj.

Kliknij teraz TUTAJ, aby zobaczyć jak korzystając z Internetu oraz specjalnej aplikacji systemowej TopNetwork zbudować dochodowy i stabilny biznes w Marketingu Sieciowym  >>

#4. Skup się

Jest takie powiedzenie: „Możesz robić 10 rzeczy dobrze ale tylko jedną rzecz możesz robić świetnie.”

Istnieje również teoria, która mówi, że aby osiągnąć w dowolnej dziedzinie poziom biegły, należy poświęcić na jej trenowanie 700 godzin ale mistrzostwo wymaga 10.000 godzin treningów.

Niezależnie więc od tego czy mówimy o świecie finansów czy o czymkolwiek innym, wyjątkowe wyniki są możliwe do osiągnięcia, jeśli skupiamy uwagę na jednej rzeczy na raz i aż do momentu osiągnięcia zadowalających rezultatów.

#5. Ciężkie czasy przynoszą nowe możliwości

O kryzysie na świecie mówi się od kilku lat i przewiduje się, że najtrudniejsze czasy jeszcze nie nastały.

W tym momencie można skierować swoją uwagę na punkt #3 („zmień sposób w jaki myślisz”), ponieważ w trudnych czasach, które określamy kryzysem, każdy z nas ma wybór.

Możemy postępować tak jak do tej pory lub wybrać inną, lepszą drogę, która pozwoli osiągać korzyści pomimo „ciężkich czasów”.

W historii nie raz już dochodziło do trudnych momentów i pomimo tego, że większość osób nie potrafiła dostrzec wielu możliwości, zawsze znajdowali się ludzie, którzy potrafili te czasy wykorzystać w pozytywny sposób.

#6. Zaprojektuj biznes we właściwy sposób

Świetny produkt nie świadczy o tym, czy biznes odniesie sukces. Zadaniem każdego biznesu jest generowanie dodatnich przepływów pieniężnych a to wiąże się z odpowiednim zaprojektowaniem całego biznesu.

Mówimy więc nie tylko o produkcie ale o całym procesie komunikacji, systemie sprzedaży, marketingu czy zarządzaniu kapitałem.

#7. Wiedz, na co ciężko pracujesz

W większości wypadków pracujemy ciężko w zamian za pensję, która jest najwyżej opodatkowana i jej ogromnym minusem jest to, że jesteśmy ograniczeni, ponieważ w większości wypadków jesteśmy wynagradzani za czas jaki przeznaczamy na pracę.

W świecie biznesu i inwestycji realnym jest wykreowanie dochodu pasywnego, który jest już opodatkowany inaczej a poza tym nie istnieje górna jego granica.

Owszem, na wykreowanie pasywnego dochodu trzeba także ciężko pracować ale korzyści wydają się być o wiele większe niż w przypadku etatu.

#8. Nie obawiaj się porażek

Porażki są wpisane w nasze życie. Ucząc się chodzić, nie raz upadamy ale to nie deprymuje nas przed kolejnymi próbami. W procesie dojrzewania jednak a zwłaszcza w szkole, gdzie karze się za popełnianie błędów, zaczynamy coraz bardziej obawiać się porażek.

Czasami tak bardzo, że nie jesteśmy w stanie podjąć działania, bojąc się porażki, która w rzeczywistości pozwala nam wyciągnąć właściwe wnioski na przyszłość i zdobyć doświadczenie, o czym była mowa w punkcie #1.

#9. Nabywaj aktywa

Niezależnie od rodzaju biznesu jaki prowadzimy albo od sposobu zarabiania pieniędzy, wszyscy mamy dość prosty wybór:

– nabywać pasywa
– nabywać aktywa

Te pierwsze wyciągają z naszych portfeli pieniądze, podczas gdy te drugie napełniają nasz portfel. W tym przypadku można odnieść się do punktu #4 czyli o skupieniu uwagi pomiędzy nabywaniem pasywów i aktywów.

#10. Przestań oszczędzać pieniądze i zacznij je chronić

Oszczędzanie w tradycyjnej formie przestało mieć sens w 1971 roku o czym pisałem tutaj.

Dlatego dzisiaj tak ważne jest aby oszczędności miały charakter inwestycji, co pozwala na ich ochronę a konkretniej na ochronę naszej siły nabywczej.

Tak jak już wspomniałem, nie musisz się zgadzać ze wszystkim o czym mówi Kiyosaki. Nie musisz się w ogóle z nim zgadzać. Z całą pewnością jednak warto jest przemyśleć jego rady w odniesieniu do swojej osoby.

Kliknij teraz TUTAJ, aby zobaczyć jak korzystając z Internetu oraz specjalnej aplikacji systemowej TopNetwork zbudować dochodowy i stabilny biznes w Marketingu Sieciowym  >>


(Przeczytano 941 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)

O autorze

Scroll to Top