Bezpieczna praca w Holandii – zobacz, dlaczego warto z agencją pracy

Wielu Polaków nadal decyduje się na wyjazd za granicę. Szczególnie popularnym kierunkiem jest Holandia. Każdego z nas kusi bowiem możliwość lepszego zarobku, „dorobienia się” w krótszym czasie, ale również ciekawość nieznanego i nabycie nowego doświadczenia.

Czy faktycznie w Holandii można zarobić znacznie więcej? Jak znaleźć pracę w innym kraju, w sposób pewny i bezpieczny? Co zrobić, aby nie żałować swojej decyzji?

Zarobki, które kuszą

Holandia to jedne z popularniejszych kierunków pośród osób poszukujących pracy za granicą. Przeglądając oferty pracy, znaleźć można co najmniej kilka propozycji dotyczących pracy właśnie w tym kraju. Propozycji jest wiele, od pracy sezonowej przy np. kwiatach, do pracy stałej np. na magazynach.

Najczęściej umowa podpisywana jest z agencją jeszcze tu, w Polsce. Również na miejscu możemy się skonsultować z przedstawicielem agencji, który dokładnie nam wytłumaczy, jak wygląda współpraca oraz czego możemy się spodziewać po przyjeździe do Holandii.

Dlaczego warto decydować się na taki rozwiązanie? Umowa z agencją jest dla nas znacznie bardziej bezpieczna, niż umowa bezpośrednio z pracodawcą, choćby pod takim względem, że nigdy nie wiemy, co nas czeka na miejscu, jeśli ustalenia są jedynie słowne.

Agencja – nasza ostoja spokoju

Umowa z agencją to gwarancja pracy na miejscu, w lokalizacji wcześniej wskazanej przez przedstawiciela. W przypadku umów słownych nigdy nie wiemy, co tak naprawdę zastaniemy. Czy faktycznie zarobki będą takie, jak umawialiśmy w Polsce? Czy w ogóle praca będzie na nas czekać – bo zdarzają się przypadki, gdy dana osoba jedzie do Holandii, a tak nie ma ani pracy, ani zakwaterowania.

W przypadku umów z agencją, taką jak Holland Contracting, mamy to niemal zagwarantowane. Podobnie jest z zakwaterowaniem – to agencja wskazuje nam lokalizacje, w której będziemy mieszkać. Koszty mieszkania są nam pobierane z pensji, więc nie musimy się martwić o to, czy wystarczy nam na czynsz. Bez problemu dojedziemy również do miejsca pracy dzięki zorganizowanemu transportowi.

Umowa podpisana z agencją daje nam możliwość wyrobienia większej ilości godzin niż w przypadku umów bezpośrednio z pracodawcą. Tym samym nasz zarobek może być znacznie większy. Taki argument szczególnie przemawia do tych, którzy do Holandii wyjeżdżają na prace sezonowe, gdzie w krótkim czasie chcą zarobić jak najwięcej pieniędzy.

 

 

(Przeczytano 66 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)

O autorze

Scroll to Top