Bitcoin spada niżej a byki tracą kontolę

Bitcoin spada

Robert Sluymer, guru techniczny z Fundstrat Global Advisors, ujawnił niedawno, że perspektywy techniczne bitcoina uległy znacznemu pogorszeniu po tym, jak kurs Bitcoin odnotował spadek ceny o ponad 1000 USD w ciągu 24 godzin.

Spadek Bitcoin nastąpił krótko po tym, jak tajemniczy inwestor przeniósł ponad 100 milionów dolarów wartości BTC na giełdy kryptograficzne, a po raportach fałszywie twierdził, że Goldman Sachs rezygnuje z planowanego uruchomienia platformy transakcyjnej bitcoin w niedalekiej przyszłości. Dyrektor finansowy firmy ujawnił, że są one fałszywe, ponieważ firma wciąż nad tym pracuje.

W ostatnim 24-godzinnym okresie kurs Bitcoin spadł do 6,190 USD, a następnie wróciła do 6,390 USD w czasie prasy. Według danych rynkowych nadal jest o 1,1% niższy o 1,1%.

W spadku spadła jego cena poniżej 100-dniowej średniej kroczącej, ważnego wskaźnika dynamiki. Kryptowaluta dodała ostatnio około 200 $ w zaledwie 10 minut, co pomogło jej przekroczyć 50-dniową średnią kroczącą.

Zanim cena bitcoina gwałtownie spadła, Sluymer ujawnił się poprzez notatkę, następny lub dwa tygodnie były kluczowe dla BTC, ponieważ 6 600 USD i 6 800 USD były kluczowym wsparciem. Po zerwaniu mogli zobaczyć, że bitcoiny powtórzyły ostatnie miesiące poniżej 6000 USD.

Jak obliczyło CryptoGlobe, dwóch czołowych handlowców twierdziło, że bitcoin osiągnie wartość 6 000 USD ze względu na koszty wydobycia. W rozmowie z MarketWatch Sluymer dodał, że od czasu “bardzo szkodliwego spadku” Bitcoina jego wskaźniki techniczne okazały się słabsze, ponieważ “pozostajemy z niższymi spadkami i niższymi wzlotami”.

Analityk zauważył ponadto, że poza obrotem dziennym nie widzi powodu, dla którego inwestorzy mogliby wprowadzać długie pozycje, i zauważył, że ci, którzy są rzeczywiście handlem w dzień, muszą “zatrzymać się dokładnie”. Polecenie stop-loss lub stop, to stałe zlecenie, które pomoże inwestorom uniknąć ogromnych strat, gdy zostanie uruchomione, jeśli krypto osiągnie określoną cenę.

Podczas gdy bitcoin spadł o ponad 50% rok do roku i spadł o ponad 17% od początku zeszłego miesiąca, nadal radzi sobie lepiej niż różne kryptowaluty, w tym eter. Per Sluymer, region 195-200 $ jest kluczowym wsparciem dla drugiej co do wielkości kryptowaluty – tej, która ma problemy.

 

[contentblock id=11 img=gcb.png]

(Przeczytano 369 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)

O autorze

Scroll to Top