Jak podnieść swoje kompetencje zawodowe?

Kompetencje zawodowe podnoszą nie tylko osoby, które poszukują pracy, ale również takie, które zajmują już wybrane stanowisko, jednak pragną awansować lub wykonywać swoje obowiązki jeszcze lepiej. To również korzyść dla pracodawcy, dlatego wielu z nich zapewnia swoim pracownikom możliwość kształcenia się w zawodzie.

Kursy i szkolenia to dobry sposób na zwiększenie kompetencji

Obecnie niemal każde stanowisko wymaga zdobywania kolejnych umiejętności, które przyczynią się do wydajniejszej i owocniejszej pracy. Bez względu na to, czy pracownik zajmuje stanowisko w administracji, na produkcji czy na kasie – poszerzanie wiedzy w zakresie swoich obowiązków jest konieczne, by nie tylko utrzymać standardy, ale je jednocześnie podnosić.

Niezależnie od stanowiska każdy pracownik powinien regularnie przechodzić kursy i szkolenia, które nauczą go asertywności, lepszej organizacji pracy oraz dbania o dobry wizerunek firmy.

W przypadku zawodów i stanowisk wyspecjalizowanych, dodatkowe umiejętności zdobyte przez pracownika związane z profilem firmy również będą korzystne, zwłaszcza dla pracodawcy.

Szczególnie zalecane dla każdego pracownika są kursy językowe. Perfekcyjna znajomość angielskiego może okazać się przydatna zarówno na obejmowanym stanowisku, jak i podczas poszukiwania pracy.

 

Dlaczego kursy i szkolenia są lepsze od studiów?

Przede wszystkim dlatego, że są kilkudniowe, a wiedza na nich zdobyta jest jest ukierunkowana tylko w jedną stronę. Szkolenia organizowane przez seka.pl odbywać można również przez internet, dzięki czemu pracownik może wykonywać je w domu, lepiej przyswajając wiedzę i skupiając się tylko na temacie, którego szkolenie dotyczy.

Studia są droższe i wymagają czasu i zaangażowania. Nie każdy pracownik chciałby skorzystać z tego rozwiązania poświęcając albo prywatny czas, albo rezygnując z części etatu, co i dla niego i dla pracodawcy nie jest korzystne. Dodatkowo wiedza tam zdobywana w dużym procencie dotyczy tematów ogólnych, które są wymagane, by ukończyć studia, a które nie dotyczą profilu firmy.

 

(Przeczytano 804 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)

O autorze

Scroll to Top