Jak szukać pracy?

Powstaje coraz więcej firm, a zatem potencjalnie również coraz więcej stanowisk pracy dla bezrobotnych, albo dla osób, które chcą zmienić swoją pracę na lepszą. Jednakże mimo wszystko osób konkurujących ze sobą na to samo stanowisko jest naprawdę wiele. Przy tak dużej konkurencji należy wyróżniać się czymś szczególnym, a już na pewno nie wolno negatywnie odbiegać od reszty brakiem umiejętności, które są wymagane na danym stanowisku. Jednak równie ważny jest sam proces poszukiwania pracy, który – jeśli będzie odpowiedni – może zwiększyć szanse na znalezienie wymarzonego zatrudnienia. Od czego zacząć? Jak rozsądnie szukać pracy?

Praca po znajomości?

Z jednej strony warto wypytywać znajomych, czy nie wiedzą na przykład o zwolnieniu się jakiegoś interesującego stanowiska, albo też czy ktoś nie prowadzi rekrutacji i w jakiej branży. W ten sposób czasem można natrafić na naprawdę doskonałą ofertę – i dzięki temu pozbyć się problemów z brakiem zatrudnienia. Z drugiej jednak strony nie można liczyć, że na pewno się uda – nie zawsze będziemy posiadali odpowiednie umiejętności na dane stanowisko, albo też to nam może jakaś praca nie odpowiadać. Równolegle z wypytywaniem osób znajomych i rodziny powinniśmy zatem prowadzić własne poszukiwania!

Ogłoszenia w gazetach i internecie

Najlepsze oferty ukazują się regularnie w przestrzeni internetowej. Szczególnie warto korzystać właśnie z tego rodzaju metod by znaleźć pracę, ponieważ od razu wiemy do kiedy jest ważna oferta, możemy przeczytać więcej o danej firmie (na przykład jakie opinie zostawili inni pracownicy), sprawdzić ilu już jest chętnych na to stanowisko i bezpośrednio do potencjalnego pracodawcy wysłać wszystkie informacje o sobie. Zazwyczaj jest bowiem jakiś kontakt czy sposób na odpowiedź na ofertę z przesłaniem załączników w postaci CV i listu motywacyjnego. Jednocześnie nie rezygnujmy z poszukiwania pracy w gazetach – wielu pracodawców szuka ludzi w ten sposób, więc przeglądanie stron z ofertami w prasie powinno wejść nam w nawyk.

Pomoc agencji pracy

Agencja pracy jest doskonałym rozwiązaniem – zarówno dla osób, które szukają pracy, jak i dla pracodawców. Łączy jedną stronę z drugą i również posiada szeroki wachlarz ofert, z których można skorzystać. Czasami prowadzona jest rekrutacja stała, kiedy to nabór na wszystkie stanowiska jest prowadzony właśnie przez taką agencję – bezpośrednio więc jej przedstawiciele mogą wybierać wśród zgłaszających się chętnych kogoś na dane stanowisko. Szczególnie warta uwagi jest Grupa Progres.

Pomaga ona licznym przedsiębiorstwom w wyborze pracowników – dlatego też jeśli ktoś szuka dla siebie dobrego stanowiska, powinien się niewątpliwie zgłosić. Gdy spełni wszystkie warunki, na pewno znajdzie dobrą pracę. Oferty można sprawdzić online, na głównej stronie firmy. Cała strona zresztą została zaprojektowana specjalnie z myślą i o pracowniku, i o pracodawcy. Na blogu zaś można dowiedzieć się więcej o samej agencji rekrutacyjnej i jej działalności, jak też o specyfice prowadzenia współcześnie rekrutacji.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Grupa Progres
(Przeczytano 219 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)

O autorze

Scroll to Top