JKB Print. Od Gutenberga do drukarni internetowej

Sztuka typograficzna rozwinęła się i rozprzestrzeniła na całym świecie tuż po wynalezieniu druku przez Jana Gutenberga. Od XV wieku do dziś drukarnie bardzo się zmieniły. Współcześnie coraz większą popularność zyskuje druk cyfrowy i drukarnie internetowe.

Krótka historia druku

Pierwsze próby drukowania pojawiły się już około 2400 roku p.n.e. i polegały na wykorzystywaniu glinianych stempli do powielania pisma i obrazów. Od tamtego czasu ta metoda ulegała różnym przeobrażeniom, od przeobrażeń nośnika (papier został wynaleziony dopiero około 105 roku n.e.) aż po zastosowanie różnych matryc.

Gutenberg jest uznawany za twórcę pierwszej przemysłowej metody druku. Od tamtej pory druk rozwija się w stronę druku, który znamy dziś. Kolejnym momentem przełomowym było wynalezienie szybkobieżnej maszyny drukarskiej, która usprawniła proces drukowania.

Możliwość druku dwustronnego oraz druku kilku arkuszy jednocześnie zapewniła rotacyjna maszyna drukarska wynaleziona w 1847 roku. Pierwsza maszyna offsetowa została wynaleziona w 1904 roku.

To wciąż najbardziej zaawansowana metoda druku płaskiego. Choć druk cyfrowy ma liczne zalety, których druk offsetowy nie ma, to jednak offset gwarantuje najlepszą jakość wydruków.

Druk cyfrowy

Nowym wynalazkiem jest druk cyfrowy. To metoda drukowania, która polega na dostarczaniu materiałów przeznaczonych do druku do urządzenia drukującego w postaci danych komputerowych.

Ta innowacja umożliwia spawane działanie drukarni online, zdecydowanie zmniejsza koszt wydruku materiałów oraz czas wydruku. Istotną zaletą jest możliwość zamówienia tylko jednej kopii wydruku oraz edycji materiałów po każdej zakończonej serii drukowania.

To rozwiązanie dobrze sprawdza się w przypadku małych zleceń albo wydruków amatorskich, choć wydruki profesjonalne też można zrealizować za pomocą tej techniki. Warto sprawdzić, jakie dokładnie możliwości druku cyfrowego oferują poszczególne drukarnie, np. drukarnia JKB Print, Staranne zapoznanie się z ofertą poszczególnych drukarni umożliwi wybór odpowiedniej, dobrze dopasowanej do naszych potrzeb.

Jak działa drukarnia internetowa?

Drukarnia internetowa to drukarnia umożliwiająca przesłanie materiałów, złożenie zamówienia i wycenę online oraz wysyłkę gotowych wydruków kurierem. To drukarnia, której usługi są dostępne za pośrednictwem Internetu.

To wygodne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu albo możliwości pojawienia się w drukarni osobiście. Każda drukarnia internetowa działa na trochę innych zasadach, dlatego, tak jak w przypadku druku cyfrowego, warto przeanalizować poszczególne oferty.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę typu „JKB Print”, otworzyć stronę i w ciągu kilku minut sprawdzić, czy oferta drukarni nam odpowiada.

(Przeczytano 100 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)

O autorze

Scroll to Top