Maszyny budowlane Komatsu – japońska solidność

Przedsiębiorstwo Komatsu powstało w Japonii w 1921 roku poprzez połączenie dwóch mniejszych firm. Jest to jeden z największych producentów maszyn budowlanych na świecie, zajmuje drugie miejsce, zaraz po firmie Caterpillar.

W ofercie firmy znajdziemy między innymi takie maszyny, jak: minikoparki, miniładowarki, koparki i ładowarki kompaktowe, ładowarki kołowe, spycharki gąsienicowe, koparkoładowarki, koparki kołowe i gąsienicowe, wozidła sztywnoramowe i przegubowe, a nawet sprzęt wojskowy.

Komatsu stworzyła także największy na świecie buldożer Komatsu D575.

Serwis maszyn budowlanych Komatsu

Komatsu to firma znana na całym świecie, a jej maszyny cechują się trwałością, wytrzymałością i solidnym wykonaniem. Pracują w kopalniach, na budowach i autostradach, w deszczu, śniegu, na mrozie i w upale.

Często działają nawet przez kilkanaście godzin na dobę w warunkach, które trudno nazwać komfortowymi. Jednak nawet tego typu maszyny, które wydają się niezniszczalne, narażone są na awarie i uszkodzenia.

Dlatego warto zadbać o to, aby nawiązać współpracę z najlepszym serwisem maszyn budowlanych, zanim naprawa będzie konieczna.

Najlepszy serwis maszyn budowlanych to ten, który nie tylko naprawi uszkodzony sprzęt, ale zadba również o to, aby zminimalizować ryzyko ponownych awarii. Jedną z metod jest szczegółowa diagnoza maszyny przed naprawą oraz rygorystyczne testy sprawnościowe po niej.

Obie usługi pozwalają upewnić się zarówno serwisantom, jak i klientom, że wszelkie, nawet najdrobniejsze usterki zostały odnalezione i naprawione, a maszyna jest w pełni gotowa do działania. Wartą do rozważenia usługą jest także mobilny serwis maszyn budowlanych.

Jest to zespół specjalistów, który dociera na miejsce awarii i w miarę możliwości naprawia uszkodzoną część w terenie lub dostarcza sprzęt do warsztatu. Usługa ta często pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Bardzo istotną sprawą jest natomiast wykwalifikowana kadra pracowników.

Tylko doświadczone oko i sprawna ręka wyspecjalizowanego serwisanta są w stanie szybko odnaleźć usterkę i sprawnie ją naprawić. Przewagą dobrze wyszkolonych i doświadczonych fachowców jest to, że znają oni słabe i mocne strony maszyn niemal każdej światowej marki, dzięki czemu wiedzą, gdzie szukać problemu i jak najbardziej efektywnie go rozwiązać.

Przykładem niech będą siłowniki hydrauliczne, które na pierwszy rzut oka wydają się mieć prostą budowę. Jednak „wydaje się” jest tu dobrym określeniem, ponieważ w rzeczywistości siłowniki hydrauliczne składają się z kilkunastu mniejszych podzespołów, a każdy z nich może zostać uszkodzony.

Nie każdy serwisant będzie w stanie zapobiec wymianie części i nie każdy będzie miał wiedzę o tym, że często wystarczy regeneracja siłowników hydraulicznych.

Regeneracja pomp hydraulicznych w maszynach budowlanych Komatsu

Pompy hydrauliczne są niezbędne w każdej maszynie budowlanej. Bez nich żadna maszyna nie tylko nie będzie pracowała, ale nawet działała. Pompy narażone są na usterki i problemy, które spowodowane są ich nadmierną eksploatacją – pompa działa od momentu włączenia maszyny, do chwili jej wyłączenia.

Bardzo często na warsztat trafiają maszyny, w których pomogłaby regeneracja pomp hydraulicznych, gdyby tylko serwis wykonano kilka tygodni, a nawet dni wcześniej. Dlatego tak ważne jest, aby przeprowadzać cykliczne przeglądy, które są drugim sposobem na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia poważnych awarii.

Regularne serwisowanie niejednokrotnie pomogło uratować maszynę przed kosztowną wymianą części, która w przypadku pomp może kosztować nawet kilka razy więcej niż regeneracja pomp hydraulicznych.

Dlatego jeśli uważasz, że oszczędzasz na braku przeglądu w swoich maszynach budowlanych, wiedz, że bardzo często okazuje się to jedynie pozorną oszczędnością.

Maszyny Komatsu – jak wybrać dobry hydroserwis?

Najlepsza firma, zajmująca się naprawą hydrauliki siłowej, to ta, która nie tylko naprawi uszkodzoną maszynę, ale także zadba o to, aby zminimalizować ryzyko kolejnych awarii. Dobry hydroserwis to ten, który ma w swojej załodze najlepszych specjalistów, którzy stale poszerzają swoją wiedzę i doświadczenie.

Odpowiedni serwis maszyn budowlanych zaoferuje Ci kompleksowe usługi, które wykona terminowo, bo wie, że czas to pieniądz. Nie zwlekaj i nie ryzykuj, że Twoje uszkodzona maszyny przez wiele tygodni będą stały i czekały na naprawę, a Twoją firmę dosięgną kary umowne za niedotrzymanie terminów.

Zadbaj o swój spokój i odpowiednią opiekę maszyn i już dziś umów się z najlepszym serwisem maszyn budowlanych.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://hydroserwishs.pl/

 

Podnieś betonowanie na wyższy poziom z NORWIT.PL! Odkryj bogatą ofertę profesjonalnych narzędzi ręcznych do betonowania i zwiększ precyzję oraz wydajność pracy. Niezawodne i trwałe packi narzędziowe dostarczą niezbędnej siły i dokładności. Zamów już teraz i doświadcz doskonałej jakości narzędzi do betonowania z NORWIT.PL

(Przeczytano 250 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)

O autorze

Scroll to Top