W dzisiejszych czasach identyfikatory magnetyczne mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też bardzo wiele firm i osób prywatnych korzysta z ich dobrodziejstwa. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać zastosowanie identyfikatorów magnetycznych i dowiedzieć się jednocześnie jakie są ich największe zalety.

Zastosowanie identyfikatorów magnetycznych

Identyfikatory to nic innego jak niewielkie plastikowe lub papierowe karty, które mogą pełnić bardzo wiele różnorodnych funkcji. Ich najważniejszym zadaniem jest oczywiście podawanie informacji o posiadaczu konkretnego identyfikatora. To właśnie dzięki identyfikatorom ogranicza się ryzyko dostępu do zamkniętego pomieszczenia osób niepowołanych.

Identyfikatory bardzo często można spotkać nie tylko w miejscach publicznych (szkoły, przedszkola, uczelnie, biblioteki, baseny itp.), ale również w miejscu pracy. Dzięki identyfikatorom możemy uzyskać dostęp do windy, toalety dla pracowników albo po prostu dostęp do swojego pokoju służbowego. Identyfikatory magnetyczne nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale umożliwiają także lepiej monitorować pracowników.

Największe zalety identyfikatorów magnetycznych

Jedną z największych zalet identyfikatorów magnetycznych jest oczywiście ich praktyczność i funkcjonalność. identyfikator bez żadnego większego problemu możemy schować do portfela albo przypiąć na specjalny klips magnetyczny.

Identyfikatory wykonane są z wysokiej jakości polipropylenu i akrylu, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania można skorzystać z ich dobrodziejstwa. Do plusów należy zaliczyć także niewielki koszt wyprodukowania oraz to, że mogą one pomieścić bardzo wiele danych.

Jakie identyfikatory magnetyczne wybrać?

Wybierając identyfikatory warto zwrócić szczególną uwagę na zastosowane paski magnetyczne. W dzisiejszych czasach większość producentów stosuje paski LoCo, które charakteryzują się niskim współczynnikiem koercji (300 – 400 erstedów). Zdecydowanie lepszym wyborem są paski FiCo, które mogą pochwalić się wysokim współczynnikiem koercji (2700 – 3600 erstedów).


 

.

(Przeczytano 209 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)
Wojciech Wesołowski
Marketing internetowy to moja pasja. Udało mi się przemienić pasję na zawód. I od paru lat eMarketingiem zajmuję się pełno-etatowo. Prowadzę kilka projektów : Podcast eMarketing przy Kawie, Blog WojciechWesolowski.pl , Aplikację TopNetWork.pl. Jestem założycielem kilku grup marketingowych gdzie w praktyce dzielę się swoją wiedzą .