Czy ty też jesteś w gronie osób, które uważają, że peeling to zbyteczny kosmetyk w łazience?
Może ten artykuł przekona cię, że to twój „przyjaciel w pielęgnacji urody”.
.
Peeling – a co to takiego?
To substancja ścierająca w postaci drobnoziarnistego proszku (może nim być miałki piasek, cukier, sól morska, skałka wulkaniczna, łupiny orzechów) zmieszanego z kremem zawierającym ekstrakty roślinne i witaminy,oleje, olejki eteryczne, a także tzw, enzymatyczne, zawierają w składzie enzymy z owoców papai – papaina, rozjaśnia przebarwienia, ananasa – bromelaina.
Peelingi te działają na zasadzie ,,zjadania,, zrogowaciałego naskórka.
Po co Ci taki preparat?
Naturalny cykl regeneracji skóry trwa przeciętnie ok. 4 tygodni – w tym czasie komórki, które powstają w najgłębszej warstwie naskórka, stopniowo przesuwają się ku powierzchni. Tu ulegają odwodnieniu, zrogowaceniu, aż wreszcie obumierają i złuszczają się „wypychane” przez kolejne komórki przesuwające się ku górze.
Ten cykl nie tylko wydłuża się z wiekiem, ale z wielu przyczyn (np. stres, przemęczenie, nadmiar używek) proces złuszczania może przebiegać wolniej, co powoduje, że martwe komórki nawarstwiają się, skóra robi się szorstka, zszarzała, pojawiają się wypryski.
I wtedy właśnie pomocny staje się peeling – usuwając martwe komórki naskórka wygładza i rozjaśnia skórę, pobudza ją także do szybszej odnowy, detoksykuje, usuwa nadmiar sebum, odblokowuje ujścia gruczołów łojowych. Niweluje również drobne zmarszczki i blizny, przebarwienia przedłuża opaleniznę.
Po takim zabiegu wszelkie kremy i balsamy, które nakładamy na twarz czy całe ciało, wnikają w głębsze warstwy skóry, czyli działają skuteczniej.
Warto przed wykonaniem makijażu wykonać peeling na oczyszczonej skórze dłużej się utrzyma.
.
Nieoczywiste dobrodziejstwa peelingu…
Peeling nie tylko usuwa martwy naskórek i oczyszcza zewnętrzną warstwę naszej skóry. Zawarte w nim wyciągi i tłuszcze roślinne działają również leczniczo, wspomagająco i odżywczo.
Dla przykładu:
Lukrecja gładka ma m.in. właściwości antybakteryjne, łagodzące i nawilżające, zwalcza również wolne rodniki.
Koniczyna czerwona zawiera witaminę E, zwaną witaminą młodości, działa ochronnie na włókna kolagenowe i elastynę
Nagietek lekarski zawiera m.in. witaminę C i magnez, a jego naturalne śluzy działają nawilżająco i regenerują suchą, spierzchniętą skórę.
Olej z ogórecznika lekarskiego działa przeciwzapalnie, uodparniająco, przyspiesza regenerację i gojenie się ran; nawilża i koi; świetnie się sprawdzi w pielęgnacji skóry suchej, atopowej, z łuszczycą oraz trądzikowej.
Wosk pszczeli, występujący w niektórych peelingach, ma właściwości nawilżające, odżywcze i antybakteryjne.
Czy peeling nie wydelikaca skóry?
To częsta wątpliwość osób, które z peelingiem stykają się po raz pierwszy.
Wręcz przeciwnie – kondycja skóry znacznie się poprawia: przy masowaniu drobinkami materii ścierającej pobudzamy ją, a więc staje się lepiej ukrwiona, szybciej się dotlenia, a co za tym idzie polepsza się jej metabolizm.
Jest też odświeżana i detoksykowana, a składniki aktywne zawarte w peelingu wnikają w głębsze warstwy skóry, regenerując ją, odżywiając i nawilżając. Rozchodzą się zastoje, a zmarszczki lekko wygładzają.
Skóra się nie „rozleniwi”, nie istnieje coś takiego jak przyzwyczajenie do produktu: z zawartych w nim witamin i substancji odżywczych skóra weźmie tyle, ile potrzebuje – a substancje, które nie są jej potrzebne, zostaną w naturalny sposób wydalone.
.
Domowe SPA…
Peeling ciała robimy w trakcie kąpieli, nakładając preparat okrężnymi ruchami na mokrą skórę i po chwili spłukujemy. Taką przyjemność możesz sobie zafundować 1 – 2 razy w tygodniu.
A jeśli wrastające włoski to twoja zmora, przed depilacją wykonaj peeling – w ten sposób pozbędziesz się problemu.
Na stopach – z racji ich wyjątkowo suchej skóry, pozbawionej naturalnego natłuszczenia – możemy zostawić peeling nawet na 10 minut, by umożliwić wniknięcie składników aktywnych. Taki zabieg pielęgnacyjny 2 – 3 razy w tygodniu twoje stopy naprawdę docenią, szczególnie po zimie, kiedy są dodatkowo przesuszone.
Peeling twarzy wykonujemy w zależności od cery:
- Tłusta i mieszana: 1 – 2 razy w tygodniu.
- Sucha: raz na dwa tygodnie.
Nanosimy preparat okrężnymi ruchami na umytą, wilgotną skórę twarzy, a także szyi i dekoltu, masując przez ok. 5 minut każdy z tych obszarów. Po peelingu dobrze jest – odczekawszy kolejne 5 minut – nałożyć maseczkę z zieloną glinką, która dodatkowo zdetoksykuje, odżywi, zregeneruje i nawilży skórę, oczyści też ujścia gruczołów łojowych.
Następnie tonizujemy twarz i po ok. 5 minutach nakładamy krem lub serum – w zależności od pory doby, na dzień lub na noc.
Takie „rozpieszczanie” zdecydowanie dobrze ci zrobi: odświeżysz i zregenerujesz ciało, znacznie poprawisz wygląd i poczujesz się o niebo lepiej we własnej skórze 🙂
Sylwia Nawrot
D’Aria Galicka
.
Polecamy przetestować:
[reflink ppl=’id_firma_2′ link=’tak’ url=’https://NumerSponsora.organiclife.com.pl/shop/product/1/3340,peeling-do-twarzy-ze-skalka-wulkaniczna.html’ anchor=’Kliknij Tutaj i Sprawdź Peeling Do Twarzy Ze Skałką Wulkaniczną >>>’ losuj=’2,3,4′ przekieruj=’nie’ czas=’6′]
.
.
.