Pożyczki Vivus: Opinia o programie partnerskim

Wiele osób prowadząc bloga finansowego z opiniami i recenzjami produktów bankowych, kont, lokat, kredytów oraz pożyczek pozabankowych, korzysta z programów partnerskich tak zwanych firm pożyczkowych, ponieważ oferują wysokie stawki.

Jednym z najpopularniejszych programów partnerski w tym sektorze jest kampania pożyczek Vivus, a to ze względu na fakt, że obok Wonga jest najbardziej reklamowaną pożyczką. Oczywiście nikt nie pochwala zadłużania się w firmach pożyczkowych, ani nawet pożyczania pieniędzy w tego typu firmach poza promocją, ale przede wszystkim tak jak w reklamach w Vivus można wziąć tę pierwszą pożyczkę za darmo i proces wnioskowania odbywa się szybko i sprawnie. Jak się spłaci ją w terminie, to jest rzeczywiście darmowa, więc uważam, że tego typu firmy z powodu silnej konkurencji na tym rynku i prześcigania się w ofertach promocyjnych pożyczek za darmo dla nowych klientów, stwarzają możliwość pożyczenia niewielkiej sumy pieniędzy na okres miesiąca całkowicie za darmo. Jak się to robi z głową oczywiście.

Przykład wykorzystania tej kampanii można obejrzeć w tej recenzji pierwszej darmowej pożyczki w formie opinii o Vivus: https://antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/vivus-opinie-pozyczki.html Opinie o pierwszej darmowej pożyczce w Vivus są ogólnie raczej dobre – jest rzeczywiście za darmo o ile spłacimy ją w terminie. Inaczej sprawa już wygląda jeśli tego nie zrobimy lub zdecydujemy się na kolejną pożyczkę poza promocją. Opłaty i odsetki są raczej wysokie, w końcu Vivus to firma pożyczkowa.

Wracając do sedna, czyli programu partnerskiego obecnie kampania ta występuje w prawie wszystkich systemach partnerskich i sieciach afiliacyjnych w sektorze finansowym działających na polskim rynku. W przypadku kampanii pierwszej darmowej pożyczki w Vivus występuje również dosyć dobra walidacja wysłanych wniosków, które zliczają się na bieżąco jako tak zwany life tracking.

Zdarzyło mi się już przetestować program TMefekt dla tej kampanii wydawało mi się, że jest tam mniej wniosków akceptowanych niż na przykład w systemie partnerskim Bankier, aczkolwiek może być to złudne, bowiem na wyciąganie takich wniosków potrzeba co najmniej 2-3 miesięcy, gdyż zliczają się często po dłuższym czasie. Do tego dochodzi jeszcze cachowanie kliknięć, co nie wiem czy do końca działa poprawnie, ale niby jest.

Vivus często zmienia modele rozliczeń dla swojej kampanii pierwszej pożyczki za darmo. Możemy na przykład spotkać się z:

CPL+CPS – teoretycznie najlepszy chociaż suma stawek jest niższa niż w przypadku samego CPS, ale za to samo wypełnienie wniosku i poddanie się weryfikacji już generuje zysk nawet jak pożyczka nie zostanie przyznana. Vivus jest jednak specyficzną kampanią, bo tam jest większość wniosków akceptowana, więc w praktyce może się okazać, że lepszym rozwiązaniem będzie stawka CPS.

CPS ogólna – stawka wyższa niż suma CPL + CPS, ale przy odrzuceniu wniosku nie zyskujemy nic. Przy czym ilość złożonych wniosków w stosunku do udzielonych pożyczek wynosi 90%. Także ten model wydaje mi się optymalny.

CPS – różne stawki za nowego i wracającego klienta – nie mam pojęcia ilu klientów jest nowych z mojego reflinka, a ilu wracających więc nie jestem w stanie tego określić na razie.

Minusem z kolei jest fakt, że czasem po wprowadzeniu nowych modeli rozliczeń ilość wniosków spadłą mi diametralnie. Teraz są zliczane po dokonaniu przelewu aktywacyjnego, a wcześniej chyba wystarczało wypełnienie wniosku i założenie konta klienta na stronie Vivus.

Z perspektywy atrakcyjności stawki i konwersji pożyczki Vivus są atrakcyjną kampanią dla wydawców, ale istnieje pewien problem, który warto rozważyć przed zdecydowaniem się na nią. Otóż po pierwsze firmy te nie cieszą się dobrą opinią społeczną, ze względu na fakt, że ludzie się w nich zadłużają z powodu wysokich opłat i odsetek. Z drugiej strony pierwsza pożyczka w Vivus jest rzeczywiście za darmo.

Kolejną wadą tej kampanii jest olbrzymia konkurencja – Vivus jako jedna z najbardziej popularnych firm oferujących pierwszą pożyczkę za darmo został już opisany i z recenzowany tysiące razy, przez różne portale, blogerów itp. i zaistnienie ze swoją opinią, czy recenzją na temat pożyczki w Vivus jest wyjątkowo trudne. Po prostu w sieci gubimy się w tłumie informacji i opinii o Vivus.

 

[contentblock id=13 img=gcb.png]

(Przeczytano 385 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)

O autorze

Scroll to Top