Profesjonalny serwis ekspresów do kawy jako gwarancja jakości sprzętu

W dzisiejszym świecie nie dziwi fakt, że kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Jego sława jest na tak wysokim poziomie, że w wynikach sprzedaży jako surowca kawa prawie dościga ropę naftową.

Dokładnie plasuje się na drugim miejscu pod względem najczęściej kupowanego i sprzedawanego towaru na świecie. Pijemy ją zawsze i wszędzie – rano, jako poranny rytuał, w drodze do pracy, w trakcie przerwy, po obiedzie, przy książce.

Ciężko nie skusić się na filiżankę gorącego napoju, który kusi swoim aromatem. Największych fanów kawa zyskała, dzięki obecności kofeiny. To właśnie ten składnik skutecznie pobudza do działania i otwiera rano zaspane oczy. Kawa pobudza do działania, poprawia skupienie i zmniejsza stres.

Dodatkowym atutem kawy jest to, że jest bardzo dobrym źródłem przeciwutleniaczy, które odmładzają organizm i chronią przed szeregiem chorób.

 

Na który ekspres się zdecydować ? Rodzaje ekspresów dostosowane do potrzeb

Aby skutecznie wybrać ekspres najbardziej dostosowany do naszych potrzeb, warto przejrzeć dostępne na rynku opcje, których aktualnie jest sporo. Rodzaje ekspresów różnią się od siebie głównie stopniem automatyzacji, a to wiąże się z ceną. 

W pełni automatyczny ekspres będzie dużo bardziej zaawansowany, a więc i droższy. To sprzęt, który posiada wbudowany młynek, a także dużo funkcji, które pozwalają na kontrolę całego procesu parzenia się kawy.

Jakość napoju jest bardzo wysoka – świeżo zmielone ziarna, odpowiednio dopasowana ilość kawy do rodzaju naparu – to wszystko ma niebagatelny wpływ na głębię smaku. Istotną zaletą tego ekspresu jest możliwość przygotowania kilku kaw w krótkim czasie.

Jeśli spodziewamy się częstych odwiedzin lub decydujemy się na kupno ekspresu do firmy ta opcja będzie idealna. Pracownicy z pewnością docenią możliwość wypicia aromatycznej, gorącej kawy w przerwie od obowiązków. Dostępne są ekspresy do kawy, które mogą zaparzyć dwie filiżanki w jednym czasie, jednak ta opcja jest najdroższa. 

Chcąc uzyskać walory smakowe kawy, których otrzymanie umożliwia automatyczny ekspres, jednocześnie starając się wybrać bardziej przystępną cenę warto pochylić się nad ekspresem na kapsułki. To urządzenie nie wymaga tak częstej i rozległej konserwacji.

Do samego procesu parzenia kawy niezbędne są dedykowane do tego kapsułki. Jest to dość wygodna alternatywa, tym bardziej, że ceny są niższe niż tych w pełni zautomatyzowanych. 

Aby wybrać rozwiązanie jeszcze bardziej korzystne cenowo, można pokusić się o ekspres do kawy z filtrem. To rozwiązanie umożliwia przygotowanie prawdziwego, kremowego espresso dobrej jakości. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i korzystne cenowo, co czyni go dobrym materiałem na sprzęt do użytku domowego. 

Ekspres do kawy może wydawać się urządzeniem, które przysporzy nam dodatkowych obowiązków związanych z utrzymaniem go, ale kawa otrzymana dzięki jego użyciu jest nieporównywalnie lepsza niż ta zrobiona ręcznie. Wystarczy przyciśnięcie guzika i możemy cieszyć się efektem pysznego napoju jak prosto z kawiarni.

Dlaczego warto serwisować ekspres do kawy ? 

Ekspres do kawy dobry element wyposażenia kuchni, który nierzadko może sprawić, że nasz dzień stanie się znacznie lepszy. To, że jest w zasadzie bezobsługowy na co dzień nie powinno sprawić, że zaniechamy dbania o jego stan techniczny.

Dobrze jest obserwować pracę ekspresu i reagować gdy zauważymy niecodzienne objawy. Symptomami, które mogą świadczyć o konieczności naprawy są gorsza jakość kawy, głośna praca maszyny czy niskie ciśnienie w spieniaczu do mleka.

Nie należy ignorować sygnałów, nie wolno odkładać naprawy ekspresu na później, bo może się okazać, że będzie już za późno i jedyne miejsce, które będzie odpowiednie dla naszego sprzętu to śmietnik a nie nasz blat kuchenny.

Profesjonalny serwis ekspresu krok po kroku. Jak to działa ? 

Jeżeli okaże się, że naprawa ekspresu jest konieczna można dostarczyć go do serwisu osobiście lub zamówić kuriera, który dostarczy przesyłkę. Wykonanie serwisu jest możliwe tylko w siedzibie firmy ponieważ warunki domowe są niewystarczające na przeprowadzenie kompleksowej diagnozy.

Aby sprawnie określić przyczynę awarii potrzebne są zazwyczaj specjalistyczne urządzenia pomiarowe, a czynności takie jak dogłębne czyszczenie z użyciem profesjonalnych środków również wymagają dostosowanych do tego uwarunkowań technicznych.

Jest to zwyczajnie kwestia dbałości o jak najwyższą jakość wykonywanej usługi. Serwisant przeprowadza szczegółową analizę i sprawdza w jakim stanie jest ekspres. W tym celu ściąga obudowę i włącza urządzenie, aby łatwiej było mu określić, które części wymagają wyczyszczenia lub naprawy.

W tym momencie określa kosztorys całego serwisu. Gdy klient wyrazi zgodę na podaną kwotę przystępuje do pracy. Końcowym etapem jest sprawdzenie jakości wykonanych prac i przeprowadzenie testu, który ma ostatecznie potwierdzić, że sprzęt jest gotowy do prawidłowego funkcjonowania.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem ekspresów do kawy https://ekspresowy-serwis.pl

(Przeczytano 32 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)

O autorze

Scroll to Top