Prywatność i bezpieczeństwo transakcji – najważniejsze cechy przelewów online

E-przelewy cieszą się dużą popularnością, choć dla wielu osób wciąż niesłusznie są powodem do obaw. Płatności na stronach internetowych i w aplikacjach mobilnych posiadają wiele zalet, a jedną z nich jest właśnie bezpieczeństwo. Specjalnie opracowane systemy skutecznie chronią nie tylko dane osobowe, ale również rachunek bankowy.

Metody ochrony danych podczas przelewów online

 

Systemy, z których korzystamy płacąc za zakupy w sieci, opłacając rachunki czy przesyłając wynagrodzenie pracownikom są dokładnie opracowane, by nie tworzyły zagrożenia wycieku danych oraz złamania ich przez hakerów. Z szczególną troską o bezpieczeństwo spotkać się można podczas dokonywania szybkiego przelewu przez przelewy24.pl, gdzie wykorzystywany jest szereg certyfikatów, które potwierdzają skuteczną ochronę.

Dzięki nim podczas dokonywania transakcji w sieci szyfrowane są wszystkie dane w niej wskazane, co sprawia, że niemożliwe jest ich przechwycenie. Środki ostrożności, jakie zapewnia serwis przekładają się na silne poczucie bezpieczeństwa korzystających. Zastosowane rozwiązania pozwalają bez najmniejszego ryzyka wykonywać przelewy online.

 

Wygoda to podstawa

 

Oprócz bezpieczeństwa, możliwość płacenia i przesyłania pieniędzy przez internet jest niezwykle atrakcyjna pod względem wygody i komfortu. Nie ma konieczności wychodzenia z domu i wypełniania specjalnych druczków. Choć na różnych stronach wymaga się wskazania niektórych informacji w specjalnym formularzu, najczęściej można dokonać weryfikacji na podstawie danych, po zalogowaniu się do bankowości internetowej. To pozwala płacić jeszcze szybciej, bez ryzyka nieprawidłowego wpisania danych swoich lub odbiorcy.

 

Szybkość kluczem do zadowolenia klientów

 

Kupując w sklepie internetowym najczęściej jesteśmy automatycznie przekierowywani ze strony sklepu na stronę bankowości internetowej. Po dokonaniu przelewu online sprzedawca automatycznie otrzymuje informacje, że kupujący zapłacił za towar. Jeśli sprzedawca posiada konto bankowe w tej samej bankowości, to przelew może dotrzeć do niego niemal natychmiast.

(Przeczytano 99 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)

O autorze

Scroll to Top