Skóra podrażniona, swędząca, atopowa. Jak sobie z nią radzić?

Skóra podrażniona, swędząca, atopowa. Jak sobie z nią radzić?

 

Skóra to jeden z najistotniejszych oraz najważniejszych narządów organizmu, mimo to często zapominamy o jej odpowiedniej pielęgnacji. Skóra pełni wiele funkcji, które odpowiadają za zapewnienie stałości wewnętrznego środowiska organizmu. Uczestniczy w procesach termoregulacji, odpowiada za prawidłową gospodarkę wodno- elektrolitową, jest narządem czucia. Skóra chroni również nasz organizm przez światem zewnętrznym, można ją porównać do ściany, która chroni człowieka przed drobnoustrojami i czynnikami chemicznymi czy fizycznymi.
Moja skóra była podrażniona, swędząca.

Niezwykle sucha skóra staje się przepuszczalna i nie spełnia swojej roli bariery wobec czynników zewnętrznych i wobec alergenów. Często  produkty chemiczne stosowane na skórze  takie jak kremy, płyny do kąpieli itp, bywają przyczyną podrażnienia skóry.

Szukałam takich, które dają odpowiednie nawilżanie. Jeśli skóra jest wysuszona, objawy nasilają się. Odpowiednie nawodnienie przyspiesza leczenie.

Znalazłam bez : konserwantów, pochodnych ropy naftowej, wazeliny, silikonów, parabenów, sztucznych sustancji barwiących i zapachowych, PEG-ów, substancji modyfikowanych genetycznie (GMO).

 Fitoregulator Balsam Copaiba  unikalny dermokosmetyk botaniczny.

Który jest polecany na:

-skórę atopową i podrażnioną

-zmiany łuszczycowe

-egzemy i owrzodzenia

-skórę zapalnie zmienioną

-skórę z tendencją do alergii

Bazą preparatu jest masło Shea oraz starannie dobrane naturalne oleje o synergicznym działaniu, w tym ekologiczny olej z konopi. Balsam Copaiba oraz ekstrakty ziołowe wykazują silne działanie fitoregulacyjne na skórę. Składniki aktywne preparatu łagodzą stany zapalne i podrażnienia oraz regenerują uszkodzony naskórek.

Kolor i zapach preparatu wynika tylko i wyłącznie z właściwości użytych w produkcie naturalnych olei i wyciągów roślinnych. Ekstrakty ziołowe:

Porost islandzki

Ostrożeń warzywny

Rdestowiec japoński

Wrotycz

Hakorośl rozesłana

Lukrecja gładka 

Witamina A

Witamina E

Chlorofil

Oraz naturalne natłuszczacze skóry :

Masło Shea

Olej:  konopny, z ogórecznika, z kiełków pszenicy, makadamia, jojoba, z Gwiazdnicy pospolitej i Nagietka lekarskiego

Pamiętaj że właściwa i systematyczna pielęgnacja skóry daje efekty długoterminowe. Należy zatem sięgać po preparaty przeznaczone do danego rodzaju skóry, najlepiej te, które nazywane są jako dermokosmetyki. Ja już stosuję na moją skórę fitoregulator balsam copaiba. Spróbuj i Ty  też będziesz zadowolona.

Tutaj adres wirtualnego sklepu: https://pl001936.organiclife.com.pl/shop.html

(Przeczytano 278 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)

O autorze

Scroll to Top