Jakie jest standardowe wyposażenie sklepów spożywczych? 4 rodzaje mebli, które przydadzą się w Twoim lokalu

Solidne regały, osobne stoły na asortyment z promocji i moduły kasowe z dodatkowymi półkami na małe towary. Wyposażenie sklepów z artykułami spożywczymi i chemią gospodarczą powinno być różnorodne, tak żeby korzystnie zaprezentować wszystkie rodzaje produktów. Jakie umeblowanie wybrać do swojego lokalu?

Wyposażenie sklepów – moduły kasowe

Specjalnie wyznaczone meble dla kas są potrzebne w każdym sklepie. Najlepiej jeśli spełniają także funkcję regału. Kompletując umeblowanie do swojego lokalu, zapytaj producenta wyposażenia, czy umożliwia montowanie dodatkowych modułów. Mogą to być półki, szuflady albo kosze o specjalnym zastosowaniu, dedykowanym konkretnym produktom.

Można na nich wystawiać mniejsze towary, takie jak słodycze albo tabletki. Klienci czekający w kolejce, będą mieli dużo czasu żeby zapoznać się z tym asortymentem i być może zdecydują się na zakup. Takie wyposażenie sklepów skutecznie ich do tego zachęci.

Regały w sklepach spożywczych – niezbędny element umeblowania

Regały mogą być wykonane z metalu lub drewna, w zależności od indywidualnych preferencji. Ich wygląd powinien jednak korespondować z pozostałymi elementami wyposażenia sklepu. Najbardziej funkcjonalne będą stalowe meble z perforowanymi słupkami konstrukcyjnymi, które umożliwiają regulację półek.

Dzięki temu rozwiązaniu, można będzie zmieniać ich wysokość oraz głębokość, w zależności od aktualnej wielkości i ilości towarów. Wybierając wyposażenie sklepów, należy też zwrócić uwagę na nośność regałów i upewnić się, że bez szwanku wytrzymają duże obciążenia.

Gondole z półkami do regulacji

Poza wysokimi regałami, warto też rozważyć zastosowanie tych mniejszych, nazywanych gondolami. Są dwustronne, dzięki czemu można na nich wystawiać więcej produktów. Przydadzą się zwłaszcza w dużych i średnich sklepach, gdzie możliwe jest zamieszczenie ich na środku lokalu.

Podobnie jak w przypadku regałów, najbardziej funkcjonalne będą te gabloty, które mają perforowane słupki i można dostosowywać wysokość ich półek do aktualnych potrzeb sklepu.

Stoły ekspozycyjne na towary objęte promocją

Za każdym razem, kiedy chcesz zwrócić szczególną uwagę klientów na określoną grupę towarów, ustawiaj je w widocznym miejscu – na stole ekspozycyjnym. Można go wykorzystywać np. do wystawiania asortymentu znajdującego się na promocji albo nowości.

Niektóre firmy umożliwiają nawet produkcję stołów, projektowanych z myślą o konkretnych produktach. Praktycznym rozwiązaniem będą stoliki z regulowanymi nogami. Dzięki nim, będziesz mógł dopasować wysokość mebla do swoich wymagań.

Wyposażenie sklepów spożywczych powinno też korzystnie wyglądać. Meble muszą prezentować się estetycznie, jeśli mają zachęcać klientów do robienia zakupów. Najlepiej korzystać z usług producentów, którzy umożliwiają lakierowanie elementów umeblowania na różne kolory, a ich projekty są inspirowane nowoczesnym designem.

Na stronie http://www.vonart.com.pl/oferta/wyposazenie-sklepow/ możesz sprawdzić, jakie meble sklepowe sprawdzą się w lokalach handlowych różnego rodzaju i dowiedzieć się, na które kolory można je lakierować. Są tam też zamieszczone informacje, jakie elementy dodatkowe można na nich montować. Warto się z nimi zapoznać – dzięki temu, zwiększysz swoje szanse na znalezienie idealnego zestawu mebli.

[contentblock id=13 img=gcb.png]

(Przeczytano 1 322 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)

O autorze

Scroll to Top