Szkolenie psów w Gdańsku

Jeśli kochasz swojego psa, ale jego szczekanie, gryzienie, agresja jest nie do zniesienia warto udać się do psiego behawiorysty w Gdańsku – Bartłomieja Masiulaniec, który już na pierwszej wizycie przekaże odpowiednie wskazówki co zrobić, aby lepiej wyszkolić psa.

Certyfikowany psi behawiorysta – Bartłomiej Masiulaniec współpracuje z każdym czworonożnym przyjacielem – młodym, starym, schorowanym, zdrowym, przestraszonym i agresywnym. Jego zadaniem jest obserwacja i to, jakie można z danej wizyty wynieść wnioski, jakie wskazać zalecenia i jak zacząć dane szkolenie.

Szkolenie szczeniaka – od czego zacząć?

Behawiorysta podpowiada, iż nie można krzyczeć na psa za złe zachowanie podczas pierwszych wizyt w domu, bowiem szkolenie nie powinno polegać na krzykach czy agresji. Pies jest pełen energii i nie jest świadomy czy jest to dobre zachowanie czy złe.

Psy bardzo wyczuwają ludzkie nastroje i po prostu będą się bać swojego właściciela. Warto być stanowczym w stosunku do naszego psa, mimo, że ma słodkie oczy. Opiekun powinien być również przewodnikiem.

Dlatego ważne jest, aby używać stanowczego głosu, kiedy udzielamy mu nagany, ale bez krzyczenia. Używanie przemocy nie jest dobrym rozwiązaniem podczas szkolenia psów. Takie zachowanie uczy tylko strachu i może stracić zaufanie.

Pies będzie nas wtedy spostrzegał jako zagrożenie. Jeśli chodzi o jakikolwiek sposób karania można powiedzieć słowa „do kąta” i np. umieścić psa w łazience na 2/3 minuty, gdzie nie ma dostępu do swoich zabawek.

I za każdym razem, gdy będzie niegrzeczny trzeba daną czynność powtarzać. Zwierzę w końcu zrozumie po samych słowach „do kąta”, że zrobił coś źle albo coś czego nie powinien i położy się cicho w swoim legowisku.

Kolejną metodą, którą uczy szkolenie psów Gdańsk jest np. moment, w którym szczeniak zaczyna nas (właścicieli) gryźć albo buty, w takim przypadku należy wtedy dać psu do gryzienia gryzak, zawsze ten sam, aby zrozumiał co jest odpowiednie do gryzienia.

Psa należy nauczyć załatwiania się na zewnątrz. Jednak do tego potrzebna jest stanowczość opiekuna i wychodzenie z psem regularnie o tych samych porach, aby nauczyć go, że o tej porze będzie mógł załatwić potrzebę fizjologiczną.

Jako właściciel psa musisz ustalić restrykcyjne metody karmienia zwierzaka, ponieważ układ trawienny zwierzaka bywa regularny i działa dość szybko i przeważnie od 5 do 30 minut po jedzeniu będzie musiał się załatwić.

Najważniejszym procesem w szkoleniu psa jest bycie konsekwentnym. Jeżeli za niepotrzebne szczekanie wysyłamy psa „do kąta”, a następnie przymykamy na to oko, to pies nie zrozumie co jest odpowiednie, co może, a czego nie może robić. Nie nauczy się odpowiedniego zachowania.

Taka niekonsekwencja tylko ukarze psa, ponieważ nie będzie wiedział, gdzie są granice, które musi respektować.

Tego i wiele innych rzeczy nauczy właśnie certyfikowany behawiorysta z Gdańska Bartłomiej Masiulaniec!

(Przeczytano 44 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)

O autorze

Scroll to Top