Jak wybrać kosmetyk i nie zwariować ?

Stoję przed półką z kremami i ręce opadają. Wiedziałam, że idę tu z konkretną potrzebą. Mam jedną twarz, więc wydawało się, że to proste zadanie. Jednak kiedy staję przed ścianą opakowań, nie wiem czego szukam…

Znasz to uczucie?

Dlaczego pojawia się frustracja w takich sytuacjach?

Na rynku kosmetycznym mamy do wyboru bardzo rozbudowaną ofertę produktów do pielęgnacji ciała. Widzimy wiele reklam, które starannie budują w nas obraz zaufanej marki i poczucie, że właśnie tego preparatu potrzebujemy.

Projekt opakowań przedstawia nam same zalety kosmetyku i przekonuje o efektach. Często pojawiają się znaczki różnych certyfikatów i wyróżnień, które mają być zaświadczeniem o skutecznym działaniu.

Z drugiej strony słyszymy ostrzeżenia, żeby czytać etykiety, zdobyć najpierw opinie od innych użytkowników itp. Jednak, kiedy już jestem przed wyborem kremu do twarzy, bo potrzebuje na teraz to trudno mi ocenić, co powinnam wybrać.

Jak zaoszczędzić sobie takiej niekomfortowej sytuacji?
.

Ustal co dla Ciebie jest najważniejsze

Aktualnie bardzo popularne są słowa „naturalne“ lub „eko“.

Być może masz swoje ulubione kosmetyki, których używasz od lat i one nie są oznaczone takim magicznym słowem.

Czy to powinno budzić niepokój?

Wszystko zależy od Twoich oczekiwań.

Niektórym wystarczy ładny zapach i odpowiednia konsystencja w zestawieniu z korzystną ceną. Inni bardziej analitycznie podchodzą do tematu i zwracają uwagę na każdy szczegół w opisie produktu. Istnieje tu takie niebezpieczeństwo, że można utonąć w niezliczonych opiniach różnych użytkowników.

Aby uniknąć dezinformacji warto skupić się na faktach.

Z doświadczenia wiem, że faktem i wartością gwarantowaną jest informacja zawarta w INCI.

Jest to skład każdego produktu kosmetycznego zadeklarowany wg prawa ustalonego przez Unię Europejską. Kierując się tym spisem, który znajduje się z tyłu opakowania można zapewnić sobie właściwą pielęgnację ciała.
.

Przeanalizuj fakty

Nasza skóra jest żywym organem i ma swoje potrzeby.

Uwzględniając je zapewniasz sobie komfortowe samopoczucie, a decydując się na wybór kosmetyków biozgodnych z Twoją skórą, będziesz zachwycać otoczenie pięknym, naturalnym wyglądem.

Warto zaplanować trochę czasu na sprawdzenie informacji o produktach, które potrzebujesz do pielęgnacji ciała dla siebie oraz swojej rodziny.

Co brać pod uwagę?

  • Jaki rodzaj skóry mam?
  • Skład INCI?
  • Gdzie kosmetyki są produkowane?
  • Z jakich źródeł pochodzą składniki?
  • Jak w praktyce moja skóra reaguje na preparat?

Kiedy nabierzesz przekonania na podstawie faktów, już nie znajdziesz się w sytuacji, w której nie wiesz jaki produkt wybrać.

Zdobywając zaufanie do konkretnej marki zaoszczędzisz czas na analizowanie każdego kosmetyku osobno. Jest to rozwiązanie frustrującej sytuacji opisanej na wstępie.

Dziś, kiedy widzę, że kończy mi się krem do pielęgnacji twarzy, od razu wiem, gdzie kupie następny 🙂

Zobacz czego teraz używam:

[reflink ppl=’id_firma_2′ link=’tak’ url=’https://NumerSponsora.organiclife.com.pl/shop/product/54/3596,nowosc-serum-botaniczne-nawilzajace-aqua-virtualle-30-g.html’ anchor=’Kliknij tutaj i sprawdź NOWOCZESNE & Naturalne Serum Botaniczne’ losuj=’2,3,4′ przekieruj=’nie’ czas=’6′]

 


(Przeczytano 4 645 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)

O autorze

Scroll to Top