Na ratunek

Na ratunek

 

Często słyszymy określenie mam łupież co z nim zrobić. Dziś spróbuję Ci powiedzieć coś więcej o łupieżu tłustym i polecić produkt, który pomaga w jego usuwaniu.

Na początku  dowiedzmy się co to jest ten łupież tłusty i skąd się bierze.

Łupież tłusty jest powikłaniem długotrwałego łupieżu suchego i jest od niego zdecydowanie bardziej uciążliwy. Sprzyja mu wzmożona praca gruczołów łojowych, która może być efektem: nieprawidłowej pielęgnacji skóry głowy i włosów (np. zbyt rzadkiego lub zbyt częstego mycia włosów, stosowania zbyt ciężkich i tłustych kosmetyków, nieprawidłowego spłukiwania włosów),zaburzeń hormonalnych (łojotok częsty jest m.in. u nastolatków w okresie tzw. burzy hormonów), zaburzeń immunologicznych (zaburzeń odporności), chorób przewlekłych, przemęczenia, stresu.

Za powstawanie  łupieżu odpowiada grzyb Malassezia furfur, który stymuluje pracę gruczołów łojowych oraz rozrost i złuszczanie zewnętrznych warstw naskórka.

Jak pozbyć się łupieżu?

 

Walkę z łupieżem tłustym należy zacząć od prawidłowej pielęgnacji skóry głowy i włosów.

Zaleca się unikanie stosowania suszarki i prostownicy do włosów. Ważne jest wybieranie odpowiednich  kosmetyków.

Chciałabym dziś przedstawić  dermokosmetyk z firmy Organic life. Czym są te kosmetyki ?

Dzięki współpracy z wieloma ekspertami z dziedziny kosmetyki, ziołolecznictwa i fitoregulacji wyprodukowane są z bezpiecznych, skutecznych i wyjątkowych  składników roślinnych i ziołowych. Zawierają wyciagi z roslin pochodzących  z ekologicznych plantacji organicznych. Produkty są przyjazne dla alergików.

Dla łupieżu tłustego doskonała jest:

Terapia ziołowa do włosów – Łupież tłusty

Jedyna w swoim rodzaju botaniczna kuracja zwalczająca łupież tłusty wyłącznie wyciągami roślinnymi. Zawiera innowacyjny balsam myjący do włosów i unikalne serum fitoregulacyjne do skóry głowy. Harmonicznie działające preparaty skutecznie wspomagają zwalczanie łupieżu tłustego, hamują łojotok, działają antyseptycznie, wzmacniają włosy, pobudzają procesy metaboliczne komórek, stymulują regenerację naskórka i zwiększają spoistość cementu międzykomórkowego, łagodzą stany zapalne i zmniejszają swędzenie skóry głowy. Zawierają wyciągi z: pięciornika,szałwii,chaberu bławatka,imbiru,arcydzięgla,tymianku,mydlnicy, łopianu,skrzypu,pokrzywy, witaminy B3, witaminy B5.

Co ważne produkt terapia ziołowa  do włosów łupiez tłusty nie zawiera: SLS,pochodnych ropy naftowej/olei mineralnych,silikonów, parabenów,PEG-ów,substancji modyfikowanych genetycznie (GMO).

Jak do tej pory kosmetyki tej marki sprawdzają się u mnie bardzo dobrze, Mogę śmiało je polecać. Ponieważ jeszcze mało osób je zna.

 

Tutaj adres wirtualnego sklepu: https://pl001936.organiclife.com.pl/shop.html

(Przeczytano 382 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)

O autorze

Scroll to Top